Biz bu rüya evimizi sizin burada yuvada hissedebilmeniz için inşaa ettik...

Hikayemiz yıllar önce sadece bir rüya ile başladı. İstanbul'da yaşıyorduk  yoğun çalışma, büyük şehirde yaşamanın getirdiği genel sorunlarla dolu günler...Istanbul bebek de Yine TELDOLAP adında ekolojik yiyecekler ağırlıklı küçük bir restaurantımız vardı ama  bu şehirde yaşam mücadelesi zordu .Akşamları bazen kendimi pencerenin önünde muhteşem bir gün batımını daha izlerken bulurdum.  "Dilerim bir gün bu muhteşem gün batımını Bodrum'da restaurantımın terasından izleyebilirim" - Bu günleri hayal ettim. Eşimin gelip sevgiyle omuzlarıma sarıldığını ve "Ne düşünüyorsun?" - diye sorduğunu hatırlıyorum. Düşüncelerimi onunla paylaştım ve o zamandan sonra birlikte hayal ettik. Bir akşam hayalimizdeki taş evin bir taslağını çizdik. “Buraya mutfağı koyarız… şurada masalar durur… restaurant şöyle olsun ve onu çiçekler ve kabaktan lambalarla dekore edebiliriz … kışın bile sıcak ve hoş bir ortam sağlamak için şuraya da bir şömine yerleştirelim…” - heyecanlanıyorduk...

Ellerimizde kalemler, kafamızda ise binlerce fikirle ve hepsini de en küçücük detaya kadar hayal ederek ne kadar ilham dolu olduğumuzu hala hatırlıyorum. Nasıl görüneceğini ve insanları bizim bu inanılmaz, bu yürek ısıtan yerimizde ağırlamanın ne hoş olacağını konuşuyorduk! Yıldızlarla dolu gece muhteşem İstanbul'u gizemli gümüş perdesiyle kapladı ve daha sonra güneşin şehrin tarihi bölgesinde yüksek minarelerin üzerinden doğuşunu izledik.  

Sonunda hayatımızı değiştiren kararı aldık. Bu hayal yolumuzda bizi bekleyen tüm güçlüklerden daha güçlüydü ve şimdi buradayız. Hiçbir pişmanlık hissetmeden ve kalplerimiz hala sevgi ve ilhamla dolu.

Birkaç hafta önce,Istanbul'dan ayrılışımızdan yıllar sonra bu yapmış olduğumuz taslağı buldum. Bunu unutmuştum bile. Ve o gün ağladım-  Teldolap restaurant onu yıllar önce hayal etmiş olduğumuz halinin tıpatıp aynısıydı.

Rüya taş evimizi inşaa ettik. Her gün uyanıyoruz ve burayı arkadaşlarla ve aileyle iyi vakit geçirilecek çok özel bir yer haline getirmek için elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz ve böylece kalbimizin sıcaklığını ve ev atmosferini sizlerle paylaşıyoruz. 

Hep misafirlerimize derim ki size sadece yüksek kaliteli yemekler ve servis veya tüm Bodrum'daki en güzel gün batımı manzaralarından birini sunmuyoruz özellikle mekanın kendine has atmosferini sunuyoruz. Onu bunun için yaptık. Biz buyuz.

Gelin vaktinizi ayırıp bizi ziyaret edin ve Teldolap ailesinin bir parçası olun! 

 

Fatos ve Ömer Köylü, restaurant sahipleri

Turist olarak geldim ve biliyor musunuz ne oldu? Yıllarca kalmak üzere tekrar geldim…

Daha önce Moscova'da yaşıyordum. O yılı çok iyi hatırlıyorum. O kadar yorgun ve bitkindim ki birkaç ay için  büyük şehrin gürültü ve karmaşasından kaçmaya karar verdim. Bu özel yeri tesadüfen buldum ve bu tüm hayatımda başıma gelen en harika şeye dönüştü. Bu mekana ve aileye anında aşık oldum. İki yıldan daha az bir süre içinde çalışmak ve yaşamak üzere Bodrum'a taşındım. Burdaki ilham ve Teldolap'ın tarif edilemez sıcak ve misafirperver atmosferinin etkisi ile şimdi ben de onun bir parçasıyım. Başka ne söylenebilir ki…bizi ziyaret edin ve kendiniz deneyimleyin!

 

 

 

Katerina, ortak-işletmeci

Yıllar geçtikçe Teldolap hakkında daha çok görüş bildereceğiz...

Ünlü gazeteci gurme ve restaurant yorumcuları tarafından takdir edildik.

Tanınmış,ödüllü yemek kitabı yazarı  ve televizyoncu Sahrap Soysal değerli müşterilerimizden biridir.

Ayrıca ünlü gazetecilerden Ayşe Arman'ı ağırlamakta bizim için büyük bir onur oldu.Kendisini herzaman ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz.Ayrıca kendisi Türkiye'nin büyük medya devlerinden olan Hürriyet Gazetesindeki köşesinde bizim hakkımızda bir kaç makalede yazmıştır.

Bizim hakkımızda diğer görüşleri görmek isterseniz::

Ayşe Arman. The Hürriyet.
City Life Bodrum Magazine.

© 2015 Teldolap Cafe and Restaurant. All rights reserved.

  • TripAdvisor - White Circle
  • Instagram Чистый
  • Pinterest - White Circle
  • Белая иконка facebook
  • Иконка Twitter с прозрачным фоном